Nasza odpowiedzialność
Kochamy psy. Oraz kochamy naturę. Dlatego bierzemy odpowiedzialność za nasz ślad ekologiczny i za przyszłe pokolenia. Poprzez kompensację wszystkich naszych emisji - od hodowli zwierząt po transport - z projektami ochrony klimatu i zawsze pracując nad minimalizacją naszych emisji CO₂. Jesteśmy również zaangażowani w projekty społeczne i zrównoważone na całym świecie. Na przykład przy zalesianiu plantacji we wschodnim Urugwaju. Tutaj sadzimy drzewa na różnych obszarach leśnych, które wcześniej były wykorzystywane do wypasu stad bydła.
To właśnie rozumiemy przez zrównoważoną i neutralną klimatycznie produkcję karmy premium dla psów.
Wspieranie rolnictwa regionalnego
Wszędzie tam, gdzie to możliwe, współpracujemy z regionalnymi rolnikami i hodowcami. Dzięki temu możemy bezpośrednio ich wspierać i oszczędzać CO₂ dzięki krótkim drogom transportu - tak jak w przypadku naszych ziemniaków i warzyw. Obydwa pochodzą bezpośrednio z Bawarii. Uczciwe warunki pracy i ceny są dla nas ważne.
Dobrze zapakowane.
Nasze saszetki są w dużej mierze wykonane z surowców odnawialnych. Papierowa saszetka posiada dodatkową warstwę wewnętrzną, która utrzymuje świeżość karmy. Puszka, w której trzymamy naszą mokrą karmę, nadaje się w nieskończoność do recyklingu, a etykieta jest wykonana z papieru z recyklingu. Nie zanieczyszczamy więc niepotrzebnie środowiska.
Sprawa z CO₂
Kiedy produkujemy Goood, siłą rzeczy uwalniamy dwutlenek węgla. W hodowli zwierząt, w produkcji, w transporcie. Nie możemy tego zmienić, ale staramy się utrzymać emisję na jak najniższym poziomie. Na przykład dzięki energooszczędnej produkcji i w miarę możliwości krótkim drogom transportowym.
Kompensujemy emisję CO₂, której nie da się uniknąć, z naszym partnerem w dziedzinie ochrony klimatu natureOffice.
Kompensacja CO₂
Wspieramy natureOffice i Eden Reforestation w ochronie lasów i sadzeniu drzew na całym świecie, ponieważ ochrona klimatu jest sprawą globalną. W ten sposób uwolniony CO₂ dzięki fotosyntezie zostaje zamieniony z powrotem w tlen.
- "WEYERHAEUSER - URUGUAY"
Zalesianie plantacyjne terenów zdegradowanych. Projekt ten, realizowany we wschodnim Urugwaju, obejmuje różne obszary leśne, które wcześniej były wykorzystywane do wypasu stad bydła. Wypas dużych stad bydła jest formą użytkowania ziemi, która prowadzi do poważnej erozji gleby i degradacji terenu. Teren ten był tak intensywnie użytkowany, że trudno jest mu się naturalnie zregenerować, dlatego też głównym zadaniem projektu jest przesadzenie na ten teren rodzimych drzew. Przesadzane są głównie gatunki rodzime, takie jak eukaliptus i sosna.